Budowa Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego

Nasze Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo od lat pomaga innym. Nadszedł czas, że dziś sami zmuszeni jesteśmy prosić o pomoc.

Chcemy pomagać więcej i skuteczniej, nawet tym, których nadzieję na samodzielne funkcjonowanie dawno już przekreślono – do tego jednak potrzeba nam wielu dobrych serc!

Nasze plany koncentrują się na budowie Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego oraz zakupie wysokospecjalistycznego urządzenia do nauki chodu – lokomatu.

Całkowity koszt zadania to 7.174.632,41zł. Część środków zapewnia PFRON – 1.075.497,27zł oraz dotacja unijna – 2.080.000,00 zł. Sam lokomat to koszt ok. 2 mln zł. Pozostałą część musimy uzbierać sami.

Obecnie nasza organizacja pomaga ponad 150 członkom stowarzyszenia z niepełnosprawnością ruchową, psychiczną lub sprzężoną. Już teraz brakuje miejsca dla uczestników, więc w obecnym stanie nie możemy marzyć o poszerzeniu działalności. Czasem pacjenci muszą przebierać się w łazienkach, bo w szatniach brakuje miejsca. Ilość miejsca na zajęciach rehabilitacyjnych również jest ograniczona. Na chwilę obecną w ośrodku nie ma miejsca na postawienie lokomatu- maszyna mierzy ponad 2 metry. Uważamy, że zakup tego urządzenia wyrówna szanse osób z niepełnosprawnością zamieszkałych w Lublinie i okolicach- szacujemy, że są setki osób, których życie może stać się lepsze dzięki ćwiczeniom na tym sprzęcie. Najbliższe lokomaty znajdują się w Rzeszowie i Warszawie, a biorąc pod uwagę, że skuteczna sesja terapeutyczna powinna składać się z min. 10 godzinnych cykli właściwie uniemożliwia to osobom z naszego rejonu korzystanie z tej formy rehabilitacji.

Z tej przyczyny Stowarzyszenie prosi dziś każdą osobę dobrego serca o wsparcie naszej inicjatywy. Każda, nawet najmniejsza wpłata lub deklaracja przekazania 1%, przybliża nas do realizacji celu i budzi naszą wielką wdzięczność. Osoby, które z różnych przyczyn nie są w stanie wesprzeć nas finansowo prosimy o udostępnienie naszego apelu- im więcej osób dowie się o tym, że chcemy pomagać jeszcze więcej i jeszcze skuteczniej, tym większa nasza szansa na dotarcie do celu.

Wierzymy, że razem z pomocą ludzi, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka uda się nam zrealizować nasze marzenia!

Nr konta: PKO BP S.A. II O/Lublin

84 1020 3150 0000 3802 0030 0434

Tytuł wpłaty: Darowizna na budowę i zakup lokomatu

KRS 00000 24 649